Novinky

Prudká - přednáška canisterapie

Na červen jsem dostala pozvání od kamarádů z Pardubic, abych jim na srazu retrívrů udělala přednášku z canisterapie, a tak jsem se Sárou sedla do auta a vyrazila směrem Prudká - rekreační středisko u obce Doubravník.
Přijela jsem tam v sobotu a hned po dobrém obědě jsem šla na to. Sáře jsem oblékla vestu, kterou nosí psi aktivní v canisterapii. Mluvila jsem především o tom, jak jsem se ke canisterapii dostala, po té jsem zmínila jaké druhy canisterapie máme, které se věnuje Sára a hlavně, na což se většina posluchačů těšila nejvíce, jsem předvedla praktickou ukázku za asistence některých posluchačů. Počasí nám přálo, a tak se celá přednáška odehrála venku. Mluvila jsem také o canisterapeutických zkouškách a byla jsem požádána, abych jim předvedla, jak to na takových zkouškách chodí a jaké jsou tam disciplíny. A tak si každý pejsek mohl vyzkoušet některé z disciplín, které se zde přezkušují. Většina pejsků by prošla bez mrknutí oka a bylo vidět, že i některé vůdce to velmi zaujalo a začali o této formě terapie se svým pejskem přemýšlet, což mi udělalo velikou radost, protože moje přednáška tak splnila svůj účel.
Děkujeme za pozvání, moc se nám tam se Sárou líbilo. (na fotce zleva: Eva s Denim - pejsek má na canisterapii mimořádný talent, já a Sára, a jedna z posluchaček, která si vyzkoušela canisterapii, kterou děláme pro děti ve školkách)

Fotky z akce >>